Logo PTMKĹť  

[PTMKŻ] - Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych

 

Spotkanie przy makiecie, Sopot Brodwino 19-20.05.2012 r.

    Już po raz 4 w Sopocie w Szkole Podstawowej Nr 9 na Brodwinie odbył się pokaz makiet. W tym roku modelarze z Trójmiasta zaprezentowali makiety w wielkości TT oraz H0.
 
    Makieta w wielkości TT liczyła ponad 20 m długości, w jej skład wchodziły moduły przedstawiające stacje Jarkow, Kreuzberg, Błaszkowice (nazwa tymczasowa), stację techniczną, przystanek Brętowo, a także moduły szlakowe ze wspaniałym wiaduktem Jaremcze. Na końcach makiety modułowej podpięte były 4 pętle, które pozwalały na szybkie obrócenie i ciągły ruch taboru na makiecie.
    Układ torowy makiety TT
 
    W tym roku makieta w wielkości H0 była skromniejsza, składała się głównie ze stacji Pawłowo, kilku modułów szlakowych oraz 2 szuflad po obu stronach makiety.
 
    Dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 9 za udostępnienie sali gimnastycznej oraz pomieszczeń, a wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę.
 
 
Tekst: JarkoTT, zdjęcia: Artur Czartowski
Więcej:
    ForumTT.pl,
    Parada parowozów: Część 1, Część 2,
    Dwie galerie zdjęć pierwsza i druga.

  Powrót na górę strony 7-06-2012

INFORMACJA O CIASTECZKACH: Strona www.ptmkz.pl używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Więcej...
Gdynia, 29 marca 2013