Logo PTMKŻ  

[PTMKŻ] - Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych

 

PTMKŻ : Kolej Nadzalewowa

5-07-2014 - Kolej Nadzalewowa - zawieszona do odwołania.

Szanowni Państwo,

Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych informuje, iż realizowany przez nas od 2009 roku wraz przewoźnikiem Arriva (ARRIVA PCC) projekt Kolej Nadzalewowa, kursująca pomiędzy Elblągiem a Fromborkiem, w związku m. in. z brakiem finansowania zmuszeni jesteśmy zawiesić do odwołania.
Mimo wszystko mamy nadzieję, że będzie szansa na przywrócenie pociągów kursujących po linii Kolej Nadzalewowej w przyszłości.

Zarząd Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych


 

19-07-2013 - Rozkład Jazdy Kolei Nadzalewowej od 21 lipca br.

Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych informuje, że od dnia 21.07.2013 r. pociągi Kolei Nadzalewowej będą kursowały we wszystkie niedziele i święto 15.08.2013 r. do dnia 25.08.2013 r. w relacji Malbork - Elbląg - Tolkmicko.
 
Rozkład jazdy dostępny TU.
 

06-07-2013 - Informacja o kursowaniu Kolei Nadzalewowej w dniu 07.07.2013 r. w relacji Elbląg - Braniewo

   Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych informuje, iż w dniu 07.07.2013 r. Kolej Nadzalewowa w pełnej relacji tj. Elbląg - Braniewo pojedzie TYLKO W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ, tj. 7 lipca 2013!
 
   W pozostałe niedziele sezonu letniego 2013 pociągi będą kursowały w relacji Elbląg - Frombork.
 
   Powodem jest wycofanie się samorządu Braniewa z dofinansowania połączeń turystycznych na linii Kolei Nadzalewowej.

21-08-2012 - Zakończenie sezonu kolejowego na Kolei Nadzalewowej

   Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych dziękuje wszystkim serdecznie za to, że byliście z nami podczas tegorocznego sezonu na Nadzalewówce i wspólnie z nami przeżywaliście przygody podczas pobytu nad Zalewem Wiślanym.
   Na ten rok to już niestety wszystko co mogliśmy Wam zaoferować. Mamy nadzieję, że się podobało i spotkamy się jeszcze nie raz na szlaku. Tak więc dziękujemy Wam raz jeszcze i do zobaczenia. Zapraszamy do zamieszczania zdjęć na naszym fanpage`u LINK. Nadal możecie liczyć na zdjęcia, filmy i ciekawe informacje od nas. Do zobaczenia.

30-06-2012 - Rozkład jazdy Kolei Nadzalewowej

    Rozkład jazdy Kolei Nadzalewowej na 2012.

01-06-2012 - Trwają ustalenia dotyczące uruchomienia Kolei Nadzalewowej

    Obecnie trwają ostatnie ustalenia dotyczące uruchomienia Kolei Nadzalewowej. O wszystkich szczegółach projektu dowiecie się Państwo w terminie późniejszym. Zachęcamy do zaglądania na stronę www.ptmkz.pl w dziale aktualności albo bezpośrednio do linku dotyczącego Kolei Nadzalewowej.

16-07-2011 - Kolej Nadzalewowa w 2011

   Od dnia 16 lipca 2011 r. pociągi kursować będą w soboty do 20 sierpnia oraz dodatkowo w dniach 14 i 15 sierpnia.
   W dniach 16 i 23 lipca 2011 r. pociągi kursować będą wg dotychczasowego rozkładu jazdy.
 
   Niezwykle miło jest nam przekazać Państwu informację, iż od 30 lipca KOLEJ NADZALEWOWA będzie skomunikowana w Tolkmicku ze statkiem do Krynicy Morskiej. Wspólna oferta władz samorządowych oraz przewoźników (kolejowego spółki ARRIVA RP i Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych) obsługujących Kolej Nadzalewową, armatora statku MONIKA, przewoźnika autobusowego TOLKO oraz spółki PKP PLK Zakład Linii Kolejowych w Olsztynie jest pierwszą w Polsce próbą utworzenia skoordynowanej oferty przewozowej w układzie „KOLEJ+STATEK+BUS” w obszarze Zalewu Wiślanego.
   W roku 2011 chcemy przetestować rozwiązania komunikacyjne oraz te z zakresu obsługi pasażera jakie w naszej opinii (PTMKŻ) powinny działać aby możliwa była wspólna obsługa mieszkańców i turystów w zintegrowanym systemie transportowym „KOLEJ+STATEK+BUS”.
   Uzgodnienia przygotowane przez Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych pomiędzy armatorem statku, przewoźnikiem autobusowym i kolejowym pokazują, iż kierunek w komunikacji regionalnej wytyczony rok wcześniej przez większość samorządów lokalnych jest perspektywiczny i daje dużą szansę na rozwój turystyki także w południowej części Zalewu Wiślanego.
 
   Nowością w stosunku do roku ubiegłego są dwie oferty, pierwsza to połączenie Braniewa i Fromborka z Krynicą Morską umożliwiając wyjazd na kilkugodzinny wypoczynek nad morze mieszkańców tych miejscowości, druga to próba zmiany dotychczasowego „sztampowego” podejścia do komunikacji między Krynicą Morską – Fromborkiem. Chcemy osiągnąć swój cel proponując turystom pokonanie tej samej trasy w ciekawszy sposób. Łączący doznania rejsu statkiem oraz przejazdu najpiękniejszym, bo biegnącym niemalże po plaży Zalewu Wiślanego, odcinkiem Kolej Nadzalewowej z Tolkmicka do Fromborka i Braniewa. Wybierając się do Fromborka lub Braniewa przez Tolkmicko w ofercie „STATEK+KOLEJ+STATEK” turyści zobaczą najpiękniejsze zakątki regionu, których z pokładu statku nie są w stanie odkryć.
 
   Ze względów technicznych w roku 2011 wspólna komunikacja pomiędzy najważniejszymi miejscowościami (Elblągiem, Braniewem, Krynicą Morską, Tolkmickiem, Fromborkiem, Kadynami oraz Suchaczem) będzie funkcjonowała w ograniczonym zakresie. Mamy jednak nadzieję, iż zebrane doświadczenia pozwolą nam przedstawić pełną analizę możliwości jak i pełen obraz rozwiązań wymagających dopracowania czy też budowy jaki niesie za sobą obsługa wspólnego i w pełni zintegrowanego systemu komunikacyjnego obszaru Zalewu Wiślanego. Tą niezwykle nowatorską i bardzo potrzebną inicjatywę na styku Województw Warmińsko-Mazurskiego i Pomorskiego wspiera większość samorządów w tym Marszałkowie obu Województw. Chcielibyśmy aby w przyszłym roku zalety wspólnego planowania i realizacji tego ważnego w regionie projektu zauważyli także przedstawiciele Powiatu Elbląskiego i Miasta Krynica Morska.
   Jest to pierwsze, na taką skalę, współdziałanie przewoźników; kolejowego spółki ARRIVA RP we współpracy z Pomorskim Towarzystwem Miłośników Kolei Żelaznych w Gdyni, armatora statku MONIKA, przewoźnika autobusowego „TOLKO”. 
 
Szczegółowe informacje o ofertach wycieczkowych, promocjach, cenach i punktach informacji i przedsprzedaży biletów dostępna będzie na naszych stronach oraz na stronie www.arriva.pl od 18 lipca. 
   

  Powrót na górę strony 5.07.2014

INFORMACJA O CIASTECZKACH: Strona www.ptmkz.pl używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Więcej...
Gdynia, 29 marca 2013